WhatsApp

ÜRETİM VE KALİTE

ÜRETİM VE KALİTE

ÜRETİM VE KALİTE

Personelimiz Gücümüz.

Tesisimizde, Türk Gıda Kodeksinde belirlenen yasal şartlar başta olmak üzere iyi üretim ve iyi hijyen uygulamaları  yapılmaktadır. Gıda Güvenliği Yönetimi standardının tüm gereklilikleri oluşturulmuştur. Müşterilerimizin güvenilir gıda tüketmeleri amacıyla bu gereklilikler bire bir uygulanmaktadır.

Öncelikli olarak müşterilerimizin Güvenilir Gıda Tüketmeleri felsefesi benimsemiş , bu felsefenin desteklenmesine yönelik, Türk Gıda Kodeksi Yasal Şartları ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı şartları oluşturulmuştur. Firmamızda ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Standardı dahilinde oluşturulan HACCP Prosedürleri ve Talimatları, uygulamaları yansıtacak şekilde oluşturulmuştur. Ürün ve Müşteri Güvenliğinin sağlanması amacına yönelik kontrol noktaları belirlenmiş, bu kontrol noktaları en hassas ve etkin yöntemler  ile izlenmektedir. Yapılan  ölçümler sonucunda ürünün uygunluğu sağlanmaktadır.

Hijyen önceliğimiz

Hijyen, işimizin başından sonuna kadar birbirinden ayrılmayan işlem zinciridir.Üretim alanımızın alt yapısı bu hijyen zincirini devam ettirecek şekilde tasarlanmış olup buna uygun bölümlere ayrılmıştır. Üretilmeye hazır hale gelen gıdalarımız İYİ ÜRETİM UYGULAMaLARI ve İYİ HİJYEN UYGULAMALARI BİLGİSİNE SAHİP PERSONELİMİZİN hijyenik elleri ile buluşup  güvenli gıda olma yolunda hızla ilerler.
Üretim personelimizin kişisel hijyen kontrolleri  düzenli  olarak kontrol edilir.Bunun yanında çok yönlü sağlık kontrolü de düzenli olarak yapılır. Firma içinde çalışan Gıda Mühendislerimiz, Gıda Güvenliği Baş Denetçisi özelliğine sahip danışman ve eğitimcilerin iş başlangıcında ve sonrasında, etkin  olarak vermiş oldukları hijyen eğitimleri işimizin önemli bir parçasıdır. Bunun yanı sıra  temizlik ürünlerini temin ettiğimiz tedarikçilerimiz tarafından verilen uygulamalı hijyen seminerleri,çalışanlarımızın kişisel hijyen kuralları hakkında bilinçlenmelerini ve gıda güvenliği zinciri içerisinde etkin rol almalarını sağlar.

Kalite vazgeçilmezimiz.

Kuruluşumuz çalışanları ve üst yönetimi ürün kalitesinin ve güvenilirliğinin öncelikli olarak tedarikçiden başladığının bilincinde olup satın almış olduğumuz tüm hammadde ve yardımcı malzemelerin Türk Gıda Kodeksinde  ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Standardı şartlarına uygun olması gerektiğinin farkındalığına sahiptir. Kuruluşumuz kaliteli ve güvenilir ürünler üretebilmek için gerek alt yapısal faliyetlerini, gerekse belirlemiş olduğu iyi üretim uygulamaları faaliyetlerini yaşam felsefesi olarak belirlemiştir.  Bu çalışmalar, Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamıza ayna oluşturmuş ve buna bağlı olarak; insana ve doğaya saygılı, çevreye zarar vermeden üretim yapan bir sistem haline dönüştürmüştür.

PERSONELİMİZ VE EĞİTİM

 

Gücümüzü yetkin ve başarılı insan kaynağımızdan alırız. Çalışanlarımıza gerekli ve mümkün olan tüm eğitim ve gelişim imkânlarını sunarak, çalışma koşullarımızı hep daha iyiye götürerek dinamik ve sürekli gelişen organizasyon olmak, kurumsal hedeflerimize ulaşmak yolundaki en büyük dayanağımızdır. Eğitim ve gelişim çalışmalarının amacı çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerine yardımcı olmaktır.

Tüm faaliyet, işlem ve ilişkilerimizde eşitlikçi, adil davranmak önemli ve vazgeçilmez değerlerimizdir. Birbirimize adil ve saygılı davranır; din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri özelliklere dayanarak ayrımcı davranışlarda bulunmayız. Çalışanlarımız, Miss Catering ailesinin birer üyesidir. Ekip bilincini önde tutmak ve elde edilen tüm başarıların ekip olarak paylaşılmasını benimsemek esastır.

SATIN ALMA ve DEPOLAMA

Bir gıda işletmesinde gıda güvenliğinin kapsadığı süreçler temel olarak, satınalma, depolama, üretim, satış-servis olmak üzere dört başlıkla toplanmaktadır. Bunlardan ilki satınalma sürecidir. İşletmede sunulan ürünlerin güvenli ve hijyenik olabilmesinin temel koşulu, hammaddenin güvenli tedarikçilerden temin edilmesidir. Aksi takdirde güvenli tedarikçilerden temin edilmeyen hammaddeleri kullanarak doğru ürüne ulaşmak mümkün olmayacaktır. Bu amaçla işletmemiz en ucuz, hep ucuz anlayışından ziyade; etkin bir tedarikçi performans sistemi kurarak doğru ürünü doğru fiyata alma politikasıdır.

Bu amaçla işletmemiz en ucuz, hep ucuz anlayışından ziyade; etkin bir tedarikçi performans sistemi kurarak doğru ürünü doğru fiyata alma politikası yürütmektedir.

 

Miss Catering 2014 yılında Çerkezköy merkezde 150 metrekare mutfağı ile hizmete başlamiş olup 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde sizler sayesinde 10.000 kişiye kadar hizmet verecek kapasiteye ulaşmıştır.

  • 0 282 727 41 47

  • 0 282 727 41 48

  • info@misscatering.com.tr

  • Kızılpınar Mah. Çorlu Cad. No:11 / B Çerkezköy Tekirdağ

  • Hafta İçi: 09:00 - 19:30 Arası
    Cumartesi: 09:00 - 18:00 Arası
    Pazar: 09:00 - 18:00 Arası